A városom.hu hivatalos blogja városi programokról, eseményekről, látnivalókról, közlekedésről és a közösségi életről.
Országos Nyitóoldal / Szentendre / Programok / Fesztiválok / Európai Népek Fesztiválja
2000 Szentendre, Fő tér -
Webcím | http://epf2011.uw.hu |
2011-ben Magyarország, azon belül Szentendre ad otthont az Európai Népek Fesztiváljának (European Peoples Festival EPF). A rangos esemény 2011. július 22. és 29. között a meghívott országok képviselőinek bemutatkozásával változatos kulturális programokkal, sportprogramokkal és gasztronómiai rendezvényekkel várja az érdeklődőket. A fesztiválra 15 európai országból érkeznek a vendégcsapatok. A csapatok fesztivál hangulatot teremtve különböző kategóriákban (például festészet, színház, gasztronómia) versengenek meg egymással, miközben lehetőségük nyílik bemutatni az országuk hagyományait.
Az Európai Népek Fesztiváljának célja egymás megismerése, így a versenyek segítségével a Szentendrére érkező külföldi vendégek behatóan megismerkedhetnek a város, hazánk kulturális értékeivel, történelmével és művészetével.
A fesztivál látogatói igen izgalmas és látványos népzenei és színházi előadásokkal találkozhatnak a város különböző pontjain. A zenés, táncos nyitó felvonulás igazi karneváli hangulatot teremt a város utcáin. A sportversenyek során futball, petanque, kosárlabda, sárkányhajó evézés, úszás, íjászat és lovaglás terén is összemérik magukat az országok.
A fesztivál egy hete folyamán a résztvevő országok külön-külön standokon mutatják be hazáiknak sajátos ételeit, italait és kézműves tárgyait.
További információk az EPF2011 oldalán!
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned, ha nem vagy még regisztrált felhasználónk kattints ide
Fesztiválok, Ismeretlen, Mindenki, EPF2011, Európai Népek Fesztiválja, fesztivál, kultúra, hagyományok, népek hagyományai, kulturális értékek, Szentendre, zene, tánc, színház, népzene, sport, sportprogramok, gasztronómia, utcaszínház, múzeumok, műemlékek, festőverseny, sportversenyek, versenyek, kézművesek, étel, ital, felvonulás,
Rejtélyek Szobája
Fantasztikus szórakozás, mozijegy áron!
Több, mint egy órátok van arra, hogy különböz...
Budapest
Számtalan szabadidős lehetőség, családi-és gyermekprogramok, finom ételek, zamatos boro...
Festői környezetben várunk mindenkit - számtalan szabadidős lehetőséggel! Nálunk jól
Balaton
Várjuk Önt a vadonatúj 22 szobás, 4*-os design- spa és wellness hotelben Szentendrén, Bud...
Centrum Panzio*** Közvetlenül a Dunakorzon majdnem szemben a belvárosi hajóállomással ta...
Szentendre a Dunakanyar kapuja! A Panni Pihenőház a belvárosban van egy családi ház tetőt...
Az ország első marcipánokat bemutató múzeuma. Megismerkedhet a látogató a cukrászat és...
MEXIKÓI ételkülönlegességekkel és minden hétvégén élő zenével várjuk kedves vendé...